top of page

II Liga Juniorów Szczyrk 2019

W dniach od 19 - 28 lipca 2019 r. rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów II ligi w szczyrku. Dzięki funduszom Fundacji PZU i Burmistrzowi Brzozowa Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie umożliwił swoim zawodnikom udział w zawodach szachowych. W turnieju wzięło udział 40 drużyn z całej Polski . Drużyna występowała w składzie: Drożdzal Michał, Tomkiewicz Jakub, Futyma Dawid, Tomkiewicz Szymon, Frydryk Hubert, Tomkiewicz Dawid, Mazurek Maja i Futyma Klaudia. Podczas II ligi odbył się również turniej towarzyszący, którego zwycięzcą został Ryszard Kasperek, a kolejne lokaty zajęli Natan Sypień, a za nim Adam Jędrusik. Warto podkreślić, że w turnieju tym uczestniczyło aż 118 zawodników. Kolejnym turniejem, o którym warto wspomnieć jest turniej blitza. Triumfatorem został Piotr Mickiewicz gromadząc na swym koncie aż 8 punktów. Kolejni zawodnicy włącznie do miejsca 4 uzyskali taki sam wynik, jednak gorsza wartościowość buchholza uplasowała ich na niższych pozycjach. Zawodnicy ci to następująco: Przemysław Piotrowski, Daniel Sanz Wawer oraz Maciej Klekowski, który był zdecydowanym faworytem turnieju. Należy również zaznaczyć, że IM Maciej Klekowski przeprowadził symultanę, w której udział wzięło 39 osób. Następnym ciekawym szachowym wydarzeniem trwającym podczas ligi był turniej kloca. Złoty medal zdobyła drużyna w składzie Gabriela Króliczek, Patrycjusz Cieślak, srebrny medal - Filip Łuczak, Gracjan Grzesik oraz brązowy – Sandra Orlik, Mateusz Hasterok. Ponadto, zawodnicy mieli okazje uczestniczyć w wielu atrakcjach takich jak: gra terenowa, turniej piłki nożnej, karaoke oraz liczne konkursy organizowane na Facebooku. Zarząd oraz zawodnicy i rodzice Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie pragną podziękować Burmistrzowi Brzozowa, oraz Fundacji PZU za pomoc w organizacji obozu sportowego dla szachistów z UKS SP 1 w Brzozowie.