top of page

Zwycięstwa brzozowskich szachistów podczas Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego

10 czerwca 2018 r w Pilźnie zostały przeprowadzone Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego juniorów w szachach.

W turnieju wzięło udział około 200 juniorów w tym 11 z UKS SP 1 Brzozów. Ogólnie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote medale i 2 srebrne. Grupę wiekową do lat 9 chłopców wygrał Dawid Futyma. W grupie wiekowej do lat 13 Jakub Tomkiewicz zdobył srebrny medal. Aktualny mistrz Polski do lat 8 Paweł Sowiński zagrał w grupie chłopców do lat 15, zdobył 8 punków z 9 partii i zajął I miejsce. Była to największa sensacja turnieju. W grupie wiekowej dziewcząt do lat 11 Maja Mazurek zdobyła srebrny medal. W klasyfikacji medalowej nasz klub z 4 medalami zajął II miejsce.