top of page

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Szachach (Małopolska vs Podkarpacie)

W dniach 17-19 czerwca odbyły się w Niepołomicach (woj. małopolskie) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików pomiędzy Małopolską, a Podkarpaciem. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy urodzeni w latach 2006-2008 z województwa małopolskiego i podkarpackiego. W grupie chłopców wzięło udział 35 zawodników, w grupie dziewcząt 24 zawodniczki. Są to obecnie najlepsi zawodnicy reprezentujący swoje okręgi szachowe. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło 60 minut na partię dla zawodnika. Barwy Brzozowskiego UKS w zawodach reprezentowało 4 osoby: Maja Mazurek oraz Szymon, Jakub i Dawid Tomkiewicz. Najlepszy wynik z całej czwórki osiągną Szymon Tomkiewicz zdobywając 2 miejsce w kategorii chłopców. Szymek dzięki świetnej grze w całym turnieju wypełnił normę na II kategorię szachową uzyskując ranking 1880. Jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju , najwyżej rozstawionego zawodnika wśród chłopców (Mikołaja Kupińskiego -TS Wisła Kraków, II kat szach. R.FIDE 1449). Maja Mazurek zajęła 4 miejsce w kategorii dziewcząt. Losy pierwszego miejsca w grupie dziewcząt rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie, Maja zmierzyła się ze starszą o rok Weroniką Szumowicz (GKSz Hetman Pilzno). Po długiej i zaciętej partii nasza zawodniczka musiała jednak uznać wyższość koleżanki z Pilzna ostatecznie kończąc turniej na 4 miejscu, (najwyższy średni, pełny Buchholz w turnieju) oznacza, że grała z najbardziej wartościowymi zawodniczkami. Jakub Tomkiewicz pomimo przegrania tylko jednej partii zawody ukończył na punktowanym 9 miejscu ( 5 z 9 partii zremisował). a najmłodszy z braci Dawid Tomkiewicz po nieudanym początku ostatecznie zakończył turniej na dobrym 18 miejscu.