top of page

Brąz dla Pawła

Paweł Sowiński brązowym medalistą Mistrzostw Polski do lat 6. W dniach od 26-29 maja 2016 r w Suchedniowie w województwie Świętokrzyskim zostały przeprowadzone Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 6 i 7 w szachach. W sumie w turnieju wzięło udział 129 zawodniczek i zawodników. W grupie wiekowej do lat 6 brało udział 35 chłopców w tym przedszkolak z Humnisk PAWEŁ SOWIŃSKI zawodnik UKS SP 1 Brzozów. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 30 minut na zawodnika. Paweł w sumie wygrał 7 partii i tylko 2 przegrał w pierwszym dniu zawodów. Ostatecznie wynik ten dał brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 6. Słowa podziękowania należą się rodzicom, dzięki którym Paweł wziął udział w kolejnym po Katowicach turnieju szachowym.